Potrzebujesz porady?
Wypełnij formularz a my odpowiemy na Twoje pytania
Jeden z pierwszych portali z poradami prawnymi w Internecie
Ponad 80000 udzielonych porad
Imię i nazwisko:
Adres e-mail: *
Powtórz e-mail: *
Rodzaj sprawy: *
Załącznik:


Kod z obrazka:
 
Akceptuję regulamin serwisu

Porady z zakresu:

Najnowsze porady:

Pytanie:

W dniu 31.12.2013 r. uzyskałem zgodę Starosty na zmianę sposobu użytkowania pomieszczenia z części handlowej na część mieszkalną. Pismo w tej sprawie wpłynęło do Urzędu Gminy na początku stycznia 2014 r. Czy zgodnie z zasadą leg ...

Odpowiedź:

Ogólnie można powiedzieć, że problemy związane z opłatą roczną za użytkowanie wieczyste nieruchomości wynikają ...

czytaj całość
Pytanie:

Podpisaliśmy umowę przedwstępną z deweloperem na zakup mieszkania. Odebraliśmy mieszkanie wpisując nasze uwagi dotyczące metrażu do protokołu odbioru. Mieszkanie okazało się mniejsze o ponad 1 m2 w stosunku do pow. projektowanej ...

Odpowiedź:

Generalnie to co deweloper zapisał w umowie, że nie macie Państwo prawa dochodzić roszczeń, gdy metraż okaże się mniej ...

czytaj całość
Pytanie:

Proszę o pomoc w napisaniu odpowiedzi na pismo. Od pewnego czasu we wspólnocie mieszkaniowej w której mieszkam, borykam się z uporczywym sąsiadem, który sam stanowi nam nowe prawa i obowiązki. Na klatce zawi ...

Odpowiedź:

Nie napisała Pani czy to mała, czy duża wspólnota i czy jest powołany zarząd i kto wchodzi w jego skład. Bo roz ...

czytaj całość
Pytanie:

Czy budynek, w którym wykonywana jest medycyna estetyczna powinien być opodatkowany według stawek przewidzianych dla budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, czy budynków związanych z ud ...

Odpowiedź:

Z treści przepisu art. 5 ust. 1 pkt 2 lit. d ustawy o podatkach i opłatach lokalnych z 12 stycznia 1991 r. z pó ...

czytaj całość
Pytanie:

Czy jest możliwość wypowiedzenia umowy najmu, w której nie ma punktu o wypowiedzeniu jej przez najemcę?

Odpowiedź:

Jest tzw. swoboda umów, co oznacza że strony danego stosunku prawnego mogą kształtować swoje prawa i obowiązki ...

czytaj całość
Pytanie:

W dniu 4 czerwca 2014 r. zmarł mój ojciec. Pozostawił testament, którym powołał mnie do dziedziczenia. Postanowieniem z dnia 5 grudnia 2014 r. nabyłem spadek w całości. Wiem, że miałem 6 miesięcy na zgłoszenie naby ...

Odpowiedź:

Ma Pan termin 6 miesięcy od uprawomocnienia się orzeczenia o stwierdzeniu nabycia spadku. A więc termin ten jeszcze ni ...

czytaj całość