Potrzebujesz porady? Wypelnij formularz
Imię i nazwisko:
Adres e-mail: *
Powtórz e-mail: *
Rodzaj sprawy: *
Załącznik:


Kod z obrazka:
 
Akceptuję regulamin serwisu

Historia portalu

W 2003 r., gdy rynek usług prawnych był zupełnie inny niż dzisiaj, powstała koncepcja stworzenia portalu, za pomocą którego osoby potrzebujące mogłyby w łatwy i szybki sposób zwrócić się do prawnika o pomoc. Powstała strona z dość prostą szatą graficzną, co jednak nie było przeszkodą do aktywnego jej funkcjonowania. Z chwilą powstania i zaistnienia w sieci sukcesywnie zaczęło napływać coraz więcej zapytań. Nasz portal i nasza domena stały się odpowiedzią na potrzeby użytkowników Internetu. I po dziś dzień sytuacja ta nie zmieniła się. W 2004 r. w Internecie były tylko dwa (włącznie z naszym) liczące się portale z poradami prawnymi przez Internet. Od tamtego czasu bierzemy udział w ciężkim i żmudnym procesie poprawy stanu świadomości prawnej naszego społeczeństwa.

Rok 2007. Z czasem portal wymaga coraz większego wysiłku i nakładu pracy oraz poświęconego czasu. Ale też coraz liczniejsze jest grono naszych stałych klientów i fanów, co bardzo nas cieszy.

W 2012 r. na rynku jest już bardzo duża konkurencja. Swobodny dostęp do zawodów prawniczych powoduje, że w wielu miastach powstaje tyle kancelarii prawnych, że przekroczona zostaje bariera popyt/podaż. Ale też stały dopływ unijnych środków powoduje, że gospodarka funkcjonuje na wyższych obrotach. Portale z poradami prawnymi powstają jak grzyby po deszczu. Powstają różne podmioty tj. fundacje, stowarzyszenia zajmujące się podobną pomocą.

Trzeba przyznać, że nie udało się pomóc wszystkim. Przy obecnej liczbie zapytań i zapotrzebowaniu, gdy rośnie świadomość społeczeństwa, w zasadzie nie jest to już nawet możliwe.

Duża ilość zapytań jest sporządzona w sposób, który uniemożliwia udzielenie pomocy. Ponadto daje się zauważyć, że wielu użytkowników nie czyta regulaminu i nie zapoznaje się z zasadami korzystania z naszego portalu. Niektóre z przesyłanych zapytań nie zawierają żadnego zagadnienia prawnego. W takich przypadkach nie możemy niestety pomóc naszym użytkownikom. W niektórych zapytaniach użytkownicy pytają, czy mogą zadać pytanie, czy ktoś odpowie. W innych piszą wszystko, oprócz sedna sprawy i tego, co chcieliby wiedzieć. Przez lata funkcjonowania portalu daje się zauważyć, że wiele osób zwraca się o udzielenie bezpłatnej pomocy prawnej, pomimo iż w rzeczywistości stać ich na skorzystanie z pomocy odpłatnej (często wynika to wprost z samej treści zapytania).

W 2014 r. portal po raz kolejny ulega gruntownej przebudowie. Staje się nowoczesny i zgodny z najnowszymi trandami i wymogami. Do chwili obecnej pozostajemy w czołówce portali udzielających porady przez Internet, choć zmienił się w sposób istotny zakres pomocy. Nasz portal ulega stałej rozbudowie i udoskonalaniu.