Płatności obsługuje dotpay

Wypełnij formularz, a my odpowiemy na Twoje pytania

Imię i nazwisko
rodzaj sprawy
załącznik

Porady prawne w sprawach dotyczących wspólnoty mieszkaniowej

Osoba spoza wspólnoty członkiem zarządu

Pytanie: Czy członkiem zarządu może być osoba nie posiadająca tytułu własności na lokal w danej wspólnocie?
Odpowiedź: Członkiem zarządu może być także osoba nie posiadająca lokalu w danej wspólnocie, jeśli o takim wyborze zadecyduje większość członków wspólnoty. O tym, że może to być osoba z poza grona właścicieli mówi wprost art. 20 ust.1 ustawy o własności lokali. Oczywiście zupełnie inną sprawą jest to, jak...